Фестивалі

ARCHIKIDZ 2022 проходить у Мюнхені за підтримки Технічного університету Мюнхена (TUM

Фестиваль ARCHIKIDZ має нідерландське походження і вперше відбувся в 1998 році в Амстердамі. Після цього фестиваль перейняли різні країни світу. У 2017 році архітектурну подію для дітей вперше в Україні провели під егідою НЦ "Мала академія наук України".

Минулого року, попри пандемію та карантинні обмеження, українські діти разом з архітекторами та урбаністами відзначили 5-ту річницю фестивалю ARCHIKIDZ, на якому відбувся великий дводенний майстер-клас за участю 1000 юних архітекторів. 

Цьогоріч фестиваль відбувається саме у Мюнхені, адже з початку війни у Баварії перебуває близько 4000 українських дітей, які вимушені були їхати залишити свої домівки у зв’язку із повномасштабним вторгненням рф в Україну.  

"Після початку війни в Україні ми навіть не думали про проведення фестивалю, тим більше, поза Україною. Наші думки були повністю спрямовані у напрямі фронту та ЗСУ. Ситуація змінилася, коли ми відчули необхідність і бажання відновити онлай-заняття з дітьми, яким конче необхідна була наша увага і турбота. А вже потім, разом із моєю колегою архітекторкою Катериною Бабушкіною, ми вирішили, що VI Всеукраїнському фестивалю 2022 БУТИ! 🇺🇦 На фестивалі в Мюнхені ми хочемо познайомити українських дітей із німецькими однолітками та створити для них спільну соціальну картину. Ми організовуємо командну роботи у професійному архітектурному воркшопі, але з дружньою та творчою атмосферою, де діти відчувають себе "великими босами". Як і раніше, ми прагнемо розвивати креативне мислення у дітей, підтримувати їхню творчу свободу та натхнення. Наші проєкти для дітей, які ми реалізовували в Україні протягом 5 років, лише підтверджують, що залучення дітей до архітектури є простим та ефективним інструментом для розвитку креативності", - коментує директорка фестивалю Ольга Глініна.     

 

Програма фестивалю

10:00 - збір дітей. Організатори формують 15 команд з однаковою кількістю баварських та українських дітей (за підсумками попередньої реєстрації).   

11:00 - відкриття фестивалю 

11:30 - архітектори знайомляться з дітьми, діляться своїми знаннями, обговорюють з учасниками ідею майбутнього проєкту. Створюють макети на тему фестивалю "Місто майбутнього – житття без війни".

13:00 - перерва на обід (закуски) 

14:00 - презентація архітектурних проєктів (дитячих робіт)

15:00 - закриття фестивалю 

Тривалість фестивалю: 3,5 - 4 години.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

 

Зверніть увагу: всі роботи після заходу бажано забрати з приміщення, тому, будь ласка, будьте готові до транспортування або демонтаж макетів розміром 1-3 м. Дякуємо за розуміння.
Карантин став викликом для всіх індустрій, як і для сфери культурних заходів. Обмеження та нові правила спонукають до пошуку нових ідей і форматів. 16 липня під час пресбрифінгу “Креативні індустрії в умовах карантину.

Фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ! та Мала академія наук України запрошують представників ЗМІ на пресбрифінг “Креативні індустрії в умовах карантину. Сценарії розвитку майбутнього”.     

IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ! відбудеться у форматі off/online 

Щорічний Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ! Малої академії наук України відбудеться влітку у Києві в Національному експоцентрі України (ВДНГ) у форматі off/online. Організатори вирішили не скасовувати  подію, а задля безпеки учасників (з огляду на карантин) — змінити її формат.

За підтримки

На зв'язку

Будьте першими, хто дізнається про наші заходи.