Фестивалі

20 проєктів “зелених міст” за 20 днів: як пройшов фестиваль ARCHIKIDZ!

Проєкт міста починається з ідеї, а побудувати його можна навіть під час карантину. Це довели учасники IV Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей ARCHIKIDZ!

За 20 днів фестивалю, з 27 червня по 23 липня, вони створили 20 унікальних архітектурних проєктів. Над кожним працювала окрема команда. Цього року, попри карантинні обмеження, дитяче архітектурне свято відбулось, але у новому форматі. Майстер-класи проходили у режимі off/online у великому павільйоні на ВДНГ, де щодня панувала атмосфера творчості й натхнення. 

Наш фестиваль минулі роки тривав 2 дні, під час яких на одному майданчику одночасно працювали 20 команд. Цього року ми проводимо фестиваль майже місяць. Чому так? З огляду на карантин ми не можемо збирати більше ніж 10 дітей на одній локації. Тому, щоб зібрати 20 команд, ми вирішили провести захід 20 днів. Кожен день робота з новою командою”, поділилася директорка фестивалю ARCHIKIDZ! Ольга Глініна.  

На фестивалі під час майстер-класів діти не тільки вивчали простір, а й змінювали його, доповнювали своїм неповторним баченням та змістом. Цьогоріч захід було присвячено темі “Природа у місті. Жити разом”, тому серед проєктів можна побачити альтернативний комплекс ВДНГ, місто на воді, вертикальні дитячі майданчики посеред парку тощо. Всі проєкти створені командами дітей віком від 7 до 12 років. У ролі вчителів традиційно були сучасні архітектори, урбаністи й дизайнери. Серед них: Катерина Бабушкіна, Ігор Редкін, Сольмаз Фуляди, Євген Засуцький, Володимир Висоцький, Андрій Каранда й інші. Кожного дня у роботі з дітьми їм допомагали волонтери студенти Київського національного університету будівництва й архітектури.   

Для запрошених вчителів фестиваль ARCHIKIDZ! завжди був і залишається місцем, де розвивається діалог між дорослими професіонали та дітьми, які тільки починають досліджувати місто і простір через архітектуру. Вчителі передають свої знання та досвід, а діти - діляться своїм незаангажованим баченням міста. Так у колаборації створюються чудові архітектурні проєкти, які часто випереджають час. 

Творча робота кожної групи транслювалась у записі на сторінках фестивалю у соціальних мережах. Таким чином могли долучитися до майстер-класів діти з різних міст України. 

З нами ці фестивальні дні на зв'язку були Дніпро, Львів, Одеса, Харків. Близько 20 тисяч людей спостерігали за фестивалем онлайн. Задля гарної картинки ми створили спеціальні декорації, завдяки яким створювалось враження телевізійного шоу”, - говорять організатори

Усі роботи учасників були представлені на ВДНГ кожен охочий міг подивитися на місто очима дітей до 23 липня включно. Фестиваль завершився незабутніми враженнями та спогадами, але на цьому діяльність ARCHIKIDZ! не зупиняється. З вересня організатори оголосять про нові онлайн-заняття для дітей. Якщо епідеміологічна ситуація у Києві дозволить проводити заходи офлайн, то деякі майстер-класи від ARCHIKIDZ! пройдуть на території Міжнародного дитячого центру “Артек” у Пущі-Водиці. Саме туди приїжджають яскраві декорації фестивалю.  

IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!   традиційно пройшов під егідою Національного центру “Мала академія наук України” та за підтримки програми Європейського Союзу "Креативна Європа" (Creative Europe). 

За підтримки

На зв'язку

Будьте першими, хто дізнається про наші заходи.