Про ARCHIKIDZ!

ФЕСТИВАЛЬНИЙ РУХ ARCHIKIDZ – ВІД АМСТЕРДАМА ДО КИЄВА

Історія

У 1998 році у трьох молодих, але вже відомих архітекторів з Амстердама, виникла ідея організувати веселе архітектурне “свято” для дітей, яке вони назвали ARCHIKIDZ! З цієї події починається історія фестивалю. Формат архітектурної гри швидко набув популярності у різних країнах світу, а згодом досяг і меж України.
У 2017 році фестиваль ARCHIKIDZ! вперше відбувся у Києві та зібрав 200 дітей на “Великій архітектурній майстерні”. Подія відгукнулась у серцях шанувальників архітектурної освіти.
У 2018 році захід зібрав близько 1500 учасників, 500 серед яких – діти. Фестиваль увійшов до програми позашкільної освіти Малої академії наук України та став першим спеціалізованим фестивалем в Україні, який об’єднує сучасних архітекторів і дітей на одному майданчику. Цього року учасники (діти віком від 7 до 14 років) створили 20 проектів “розумних міст” у співпраці з сучасними містобудівельниками. Маленькі архітектори втілювали власні ідеї міст у хмарах, біополісів навколо зелених зон, де використовуються природні джерела енергії, функціонують екологічно чисті міста для відпочинку, навчання тощо. “Велику архітектурну майстерню” провели як українські, так й іноземні фахівці з популяризації урбаністики в освіті. Своїми знаннями поділилась архітекторка з Іспанії Долорес Вікторія Руіз Гаррідо.
Окрім архітектурного майстер-класу, на фестивалі проходили воркшопи від творчих студій, лекції та зустрічі з сучасними архітекторами, урбаністами, інноваторами у сфері освіти.
Фестиваль продовжує розвиватися та залучати нових учасників.

Формати

ARCHIKIDZ! – це не тільки щорічний фестиваль. З 2018 року команда подорожує країною і розвиває різні формати. У Дніпрі відбувся ARCHIKIDZ! Talks, під час якого організували обговорення ідей розвитку інклюзивного та творчого міста. У вересні 2018 р. на ІV Освітньому фестивалі “Арсенал ідей” ми провели майстер-класи для тисячі дітей: навчали предметному дизайну, досліджували зв’язок музики та архітектури, створювали архітектурні колажі та вивчали перспективу. У грудні фестиваль започаткував новий проект – ARCHIKIDZ! у просторах міста. Це серія відкритих майстер-класів, розроблених у співпраці з музеями міста та дизайнерським будинком Davis Casa. Наші учасники – маленькі творці та винахідники (від 7 до 12 років). Куратори майстер-класів – студенти випускних курсів Київського національного університету будівництва та архітектури. Разом ми будемо творити архітектурні дива у стінах музеїв, доповнюючи творчі ігри пізнавальними тематичними екскурсіями.

Місія

Команда ARCHIKIDZ! вірить у те, що наші міста можуть бути кращими завдяки дітям.
Image

Це реально, якщо робити наступне:
– Залучати. Об’єднувати дітей і дорослих різного віку для того, щоб вони змогли по-новому відчути, пізнати й зрозуміти своє місто.
– Навчати. Пояснювати дітям, що таке місто, хто його творці, як і чому змінюється міський простір.
– Надихати. Незалежно від віку та творчих здібностей, усі діти можуть брати участь у житті міста. Завдяки фестивалю вони розуміють, що можуть змінювати простір своїми ідеями, діями, запитаннями. Вони можуть бути творцями, а фестиваль лише допомагає їм відкрити цей потенціал у собі.

Долучайтесь до нас!
З любов’ю, команда ARCHIKIDZ!

За підтримки

На зв'язку

Будьте першими, хто дізнається про наші заходи.