Фестивалі

IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ! відбудеться у форматі off/online

IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ! відбудеться у форматі off/online 

Щорічний Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ! Малої академії наук України відбудеться влітку у Києві в Національному експоцентрі України (ВДНГ) у форматі off/online. Організатори вирішили не скасовувати  подію, а задля безпеки учасників (з огляду на карантин) — змінити її формат.

Протягом 20 днів, з 27 червня по 23 липня, організатори щодня збиратимуть в окремому павільйоні по одній команді дітей, дотримуючись правил особистої гігієни та безпеки. Творча робота кожної групи транслюватиметься  на сторінках фестивалю у соціальних мережах задля залучення інших дітей до майстер-класу в онлайн-форматі. Участь у фестивалі безкоштовна. Графік відвідування буде опубліковано напередодні  заходу. Кількість учасників у групах буде залежати від актуальних карантинних обмежень на період фестивалю.

Реєстрація — за посиланням

Ми хочемо подарувати дітям архітектурне свято, на яке вони чекали протягом року. Нам важливо зберегти цю традицію, хоча зробити це у звичному для нас форматі не можемо. Ми змінюємось разом зі світом, у якому живемо. Цього року ARCHIKIDZ! відбудеться за новими для нас правилами. Якщо раніше фестиваль тривав 2 дні і збирав тисячі учасників на одному майданчику, цього року ми будемо збиратися в окремому великому павільйоні (1000 м2) маленькими групами (10 12 дітей) протягом 20 днів. Також змінилась і програма заходу. Раніше ми проводили під час фестивалю декілька майстер-класів, лекцій та воркшопів у різних зонах одночасно. Цього року ми плануємо провести один головний майстер-клас “Велику архітектурну майстерню”, під час якої діти будуть створювати макети міста разом з архітектором. Окрім цього , діти зможуть більше дізнатися про архітектуру і архітектора завдяки тривалій та інтерактивній теоретичній частині.  Інші активності ми скасували , оскільки не можемо збирати велику кількість людей. Але додали нові інтерактивні можливості для учасників. На фестивалі діти зможуть кататися в павільйоні на самокатах по дорогах, які вони самі створять разом з правилами дорожнього руху”, — говорить директор фестивалю ARCHIKIDZ! Ольга Глініна.    

Тема IV Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей — “Природа у місті. Жити разом”. Вона була обрана ще на початку року, а протягом останнього місяця стала актуальнішою. . Працюючи з дітьми понад  3 роки, зустрічаючись з ними на фестивалі і в межах освітніх майстер-класів, ми спостерігаємо жвавий інтерес юного покоління до теми екології. Діти хочуть жити у місті, де є зелені парки з пташками і тваринами. Ми віримо, що можна покращити довкілля разом з дітьми! 

Програма фестивального дня буде сформована з 3-х частин:

  1. Лекція з презентацією від практикуючого архітектора. Щодня перед групою дітей виступатиме архітектор. Його виступ транслюватиметься на сторінках фестивалю у соціальних мережах. На фестивалі спеціально відтворять атмосферу телевізійного шоу, задля online-спостереження з метою підвищення зацікавлення проектом.  
  2. Творче архітектурне завдання. Після виступу архітектор разом з дітьми  створюють макет міста, а саме — окремої її частини. Кожна група відповідає за одну із зон — парки, дороги, прибудинкова територія, зони відпочинку тощо.  
  3. Творче завдання — заселення міста. Павільйон під час фестивалю перетвориться на місто дитячих мрій та фантазій, яке з кожним днем будет змінюватися учасниками. Там з’являтимуться  дерева, люди, тварини  —  все буде створено руками дітей під модерацією архітектора та волонтерів. 

З 23 по 27 липня павільйон перетвориться на виставковий простір. Всі роботи демонструватимуться  у  форматі виставки дитячих архітектурних макетів. Виставка буде відкрита для всіх охочих.  

ARCHIKIDZ — Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей, який сприяє розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей. Історія фестивалю в Україні датується 2017 роком. Тоді архітектурне свято вперше відбулось у Києві. Починаючи з  2018 року і дотепер ARCHIKIDZ!  —  це не лише фестиваль, а й програма архітектурної освіти Національного центру "Мала академія наук України" центру наукової освіти UNESCO. Однією з провідних  задач програми є збагачення  шкільної  програми  вивченням предметів крізь призму  архітектури. 

Інфо-довідка про Малу академію наук України 

Мала академія наук України – це багаторівнева система пошуку, розвитку і підтримки обдарованих, схильних до науково-дослідницької діяльності дітей і молоді. Вона діє під егідою ЮНЕСКО та опікується впровадженням  наукової освіти в Україні і світі. Територіальні відділення МАН є у всіх регіонах України. Їхню роботу

координує Національний центр «Мала академія наук України» (НЦ «МАНУ»). Це заклад подвійного підпорядкування – Міністерства освіти і

науки України і Національної академії наук України. Як заклад, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів, НЦ «МАНУ» реалізує десятки масштабних науково-освітніх проєктів і заходів для учнівської молоді та педагогів.

Мала академія дає учням можливість поглиблювати знання та здійснювати дослідження фактично в усіх напрямах природничих, точних, гуманітарних і суспільних наук. Діяльність МАН структурована за 12 науковими відділеннями, які містять 65 секцій. Щороку до науково-дослідницької діяльності в системі МАН долучаються близько 250 тисяч школярів.

 

Контакти для ЗМІ: 

067 209 57 54 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

PR-директор 

Дар’я Савченко 

За підтримки

На зв'язку

Будьте першими, хто дізнається про наші заходи.